Ordulular Vakfı Gönül Sofrası Kurdu

Ordulular Vakfı Gönül Sofrası Kurdu
Ordulular Vakfı Gönül Sofrası Kurdu

Salgın sebebiyle iki yıldır ara verilen toplu iftar programları, bu Ramazan yeniden gündeme geldi. Toplumun değişik kesimleri için, sosyal ilişkilerde meydana gelen aksaklığı giderme vesilesi oldu.

Bu bağlamda, Ordulular Vakfı tarafından da İstanbul Üsküdar’da bir “iftar buluşması” organize edildi. Siyasetçiler, bürokratlar, işadamları, sivil toplum temsilcileri, çeşitli meslek guruplarından katılımcılar ve üniversite öğrencileri; “gönül sofrası” olarak tanımlanan programda bir araya getirildi.

“Vakıf Medeniyeti” konulu görüntülü sunumla başlayan program; Kur’an-ı Kerim okunması, iftar duası yapılması ve akşam ezanı ile devam etti. Kısa bir yemek arasından sonra; Vakıf Başkanı Zekeriya Erdim’in “hoş geldiniz” konuşması, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın “selamlama” konuşmaları ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın “vakıf ve infak” konulu veciz konuşması ile bitti.

Salon çıkışında; Ramazan ayının “diş kirası” geleneği hatırlatılarak, katılımcıların her birine iki kitap hediye edildi. Programın öncesinde, esnasında ve sonrasında; kelimenin tam anlamıyla yoğun bir “tanışma ve kaynaşma” oldu, bol bol hasret giderildi.

kurumsal tanıtım filmi