Vakıf Başkanı

Vakıf Başkanı

Kimliği

· 1955 Ordu-Mesudiye doğumlu.

· 1973 Yılının ikinci yarısından itibaren, iki yıllık Ankara ikameti dışında İstanbul'da yaşıyor.

· Çardaklı Köyü İlkokulu, Mesudiye Ortaokulu, Perşembe Öğretmen Lisesi ve Ankara Yüksek Öğretmen Okulu Hazırlık Lisesi, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü ve İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okulu mezunu.

· Evli ve 6 çocuk babası.

İş Hayatı

· 1974-1984 Yılları arasında; kasiyerlik, pazarlamacılık, dergicilik, gazetecilik, reklam yazarlığı yaptı.

· 1984-2004 Yılları arasında; eğitim sektörünün özel öğretim kurumları alanında aktif görev aldı, toplam beş özel okul ile bir dershaneyi kurdu ve yönetti.

· 2004 Yılından itibaren; kişilere, kurumlara, ailelere eğitim-danışmalık hizmeti veren bir şirketin sahibi ve yöneticisi oldu.

· 2011 Yılının ikinci yarısından bu yana ise, İBB Başkan Danışmanı olarak görev yaptı.

Şairliği-Yazarlığı

· Yetmişli yılların başlarından itibaren, çok sayıda şiir yazdı. Şiirlerinin bazıları, muhtelif kültür-sanat dergilerinde yer aldı; bazıları, şarkı-türkü-marş-ilahi formatında bestelendi; bazıları ise, Bir Ömürlük Sabır adlı kitapta toplanıp yayınlandı.

· Bahtiyar Babacan adıyla, özgün çocuk masalları yazdı. Masallarının bazıları 6 kitap ve 16 fasikül halinde yayınlandı. Bilim-kurgu formatında yazılan bir masalı ise, aylık çocuk dergilerinden birinde çizgi roman olarak neşredildi.

· Genelde eğitimle, özelde aile eğitimiyle ilgili çok sayıda makale yazdı, tebliğ hazırladı. Makalelerinin ve tebliğlerinin bir kısmı, çeşitli kitaplarda ve dergilerde yayınlandı.

Radyo-TV Programcılığı

· 1981-1982 Yıllarında, TRT İstanbul Radyosu'nda yayınlanan ''İyi Evlilik-Mutlu Aile'' adlı kuşak programının metinlerini yazdı, mini senaryolarını hazırladı.

· 1995-2009 Yılları arasında, toplam 14 yıl, iki özel radyoda (Marmara FM’de ve Seyir FM’de) ve bir özel televizyonda (Hilal TV’de), eşi Saliha Erdim'le birlikte, haftada bir yayımlanan ''Aile Okulu'' programlarını hazırlayıp sundu.

· Kamuoyundan gelen talepler üzerine, Eylül 2013 itibarıyla, eşi Saliha Erdim’le birlikte, Moral FM’de yeniden ‘‘Aile Okulu‘‘ programına başladı.

STK Çalışmaları

· Yetmişli yıllardan itibaren; çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kurucusu, yöneticisi, aktif üyesi oldu.

· Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bu süre içinde; birkaç dönem Komisyon Başkanlığı, bir dönem Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Eğitim Komisyonu Başkanı olduğu dönemde, Genç MÜSİAD'ın kuruluşunu organize etti.

· Aynı yıllarda; özel okulların, dershanelerin ve kursların üye oldukları Özel Öğretim Kurumları Birliği (ÖZKUR-BİR)'in kuruluşunu gerçekleştirdi ve Başkanlığını yaptı.

· Halen Ordulular Vakfı'nın, Dünya Yetimler Vakfı'nın, Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi; bir dönem başkanlığını yaptığı Mesudiye Dernekler Federasyonu'nun Danışma Kurulu Başkanı;  Marmara Eğitim Gönüllüleri Derneği'nin Başkanı; kırk küsür STK'nın ortak zemini olan Eğitim Platformu'nun Genel Koordinatörü.

Siyasal Geçmişi

· 1970-2001 Yılları arasında; sağcı-muhafazakar yelpazede yer alan siyasal organizasyonların içinde bulundu.

· 2001-2011 Yılları arasında; AK Parti kadrolarında ve çalışmalarında aktif görev aldı.

· Üsküdar'da, Kurucu Yönetim Kurulu'nda İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı.

· 2002 Genel seçimlerinde, İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı oldu.

· 1 Kasım 2004-15 Ocak 2011 Tarihleri arasında; Üsküdar İlçe Başkanı olarak görev yaptı ve bir genel seçim, bir yerel seçim, iki referandum tecrübesi yaşadı.

· 2011 Genel seçimlerinde, İstanbul 1. Bölgeden, ikinci kez Milletvekili Aday Adayı oldu.

Proje Çalışmaları

· 1977 Yılından itibaren, ''aile eğitimi ve danışmanlığı'' alanında yaptığı özgün çalışmalar; büyüyerek ve gelişerek, toplumun geniş bir kesimine mal oldu.

· 1984 Yılından itibaren, ''özel okulculuk'' alanında oluşturduğu alternatif anlayış ve işleyiş örnekleri; sektördeki muhafazakar kadroların ve kurumların gelişmesine katkıda bulundu.

· 1993 Yılında başlattığı ''değerler eğitimi'' uygulamaları, zamanla ülkenin ve toplumun ortak gündemi haline geldi.

· 2003 Yılında başlattığı ''üstün yetenekli çocukların ve gençlerin eğitimi'' çalışması, 2012 yılında TBMM'nin gündemine girdi ve devlet politikası olma yolunda mesafe kat etti.

· Şimdilerde; başta aile, eğitim ve sağlık alanları olmak üzere, sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili ar-ge çalışmalarını devam ettiriyor. Toplumun sağlıklı ve güvenli dönüşümüne destek olmak için, öncelikli ve önemli konularda, ''ortak akıl''organizelerini sürdürüyor.

kurumsal tanıtım filmi