Ordu Kamuoyuna Açıklama

Ordu Kamuoyuna Açıklama
Ordu Kamuoyuna Açıklama

Yıllardır, gençlere “eğitim destek hizmeti” veren Ordulular Vakfı; hamiyet sahibi hemşerilerimizin katkılarıyla, yoluna devam ediyor. Sosyal, ekonomik, mesleki, akademik çalışmalarıyla; geleceğe yatırım yapıyor.

Ancak, “ortak hayır ve hizmet kapımız” olan bu kurum ile mevcut Yönetim Kurulu üyeleri; geçtiğimiz günlerde, “seviyesiz hakaret, asılsız iddia, delilsiz iftira” içerikli bir “yıpratma” kampanyasına maruz kaldı. Niyeti bozuk bazı kimseler tarafından; “yalan-yanlış” bilgilere dayalı çirkin açıklamalar yapıldı.

Yıllar önce, kendilerini hayırla yâd ettiğimiz hemşerilerimizin katkılarıyla, bir “arsa” satın alınmıştı. Üzerine bina yapılıp, Orduluların hizmetine sunulması planlanmış; çeşitli sebeplerle bu teşebbüs yarım kalmıştı.

Son zamanlarda; o planı uygulayıp, atılan adımın devamını getirmeye çalışıyoruz. Tamamı Vakıf adına ve çok amaçlı bir yatırım yaparak, hem akar oluşturmak hem de hizmet alanlarını ve konularını genişletmek için; uygun çözüm yollarını araştırıyoruz.

Yakında, Ordu camiasını detaylı olarak bilgilendireceğiz. Ne yapılacağına, nasıl yapılacağına; gerekli istişarelerden sonra karar vereceğiz.

Muhataplarına sorulmadan, hiçbir bilgi alınmadan yapılan korsan paylaşımlar; “sosyal sabotaj” niteliğindedir. Sorumluları hakkında “hukuki süreç” başlatılacak; kişisel ve kurumsal olarak, sonuna kadar takip edilecektir.

Ayrıca; haramı-helali bilen, vakıf sorumluluğunun farkında olan Yönetim Kurulumuzun tüm işleri, her türlü denetime açıktır. İsteyen herkese, istediği tüm belge ve bilgiler sunulmuştur, sunulacaktır.

Durumu Ordu kamuoyunun ilgisine, bilgisine sunuyoruz. Yapılan “çamur atma” girişiminin değerlendirmesini vicdanlarınıza bırakıyor; yalancının mumunun yatsıya varmadan söneceğini biliyoruz.

16.12.2022

Ordulular Vakfı Yönetim Kurulu