Başkanın Özgeçmişi

Başkanın Özgeçmişi

Kimliği

-28 Nisan 1955’te Ordu İli, Mesudiye İlçesi, Afan (şimdiki adıyla Çardaklı) Köyü’nde doğdu.

-1973 Yılının ikinci yarısından itibaren, bir yıllık Tarsus ve iki yıllık Ankara ikameti dışında İstanbul’da yaşıyor.

-İlkokulu köyünde, ortaokulu ilçesinde, liseyi Perşembe Öğretmen Okulu’nda okudu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi, ayrıca Çapa Yüksek Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu.

-40 Yıllık evli ve 6 çocuk babası.

İş Hayatı

-1974-1984 Yılları arasında; gazetecilik, dergicilik, reklam yazarlığı ile meşgul oldu.

-1984-2004 Yılları arasında; beş özel okul ile bir dershanenin kurucu yöneticiliğini yaptı, bazılarının ortağı oldu. 

-2004 Yılından bu yana aile eğitimi ve danışmanlığı yapan bir şirketin sahibi.

-2011-2015 Yılları arasında; bir buçuk yıl İBB Başkan Danışmanlığı, bir buçuk yıl Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmanlığı yaptı.

-2016 Yılından bu yana, iki özel kurs ile bir özel okulun kurucusu ve ortağı.

STK Çalışmaları

-1997-2005 Yılları arasında, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Eğitim ve Gençlik Komisyonu Başkanlığı yaptı, GENÇ MÜSİAD biriminin kuruluşunu gerçekleştirdi. Ayrıca, iki yıl Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

-1997 Yılında Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği’ni kurdu, uzun süre Başkanlığını yaptı. 

-2009 Yılında Marmara Eğitim Gönüllüleri Derneği’ni kurdu, eğitimle ilgili çok sayıda ar-ge çalışmasını organize etti.

-2011 Yılında, örgün ve yaygın eğitim hizmeti veren STK’ları bir araya getirerek Eğitim Platformu’nu oluşturdu. Söz konusu platform, 2014 yılında Milli İrade Platformuna dönüştü.

-2020-2024 Arası 15 Temmuz Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda bulundu.

-Halen Marmara Eğitim Gönüllüleri Derneği ile Ordulular Vakfı’nın Başkanı; Mavera Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi, İstanbul Aile Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesi.

Siyasal Geçmişi

-1970 Yılından itibaren, sosyal ve siyasal mücadelelerin içinde oldu. Din, devlet, vatan, millet, kültür, medeniyet değerlerinin korunması ve geliştirilmesi için yapılan çalışmalarda muhtelif görevler aldı.

-2001-2011 Yılları arasında; AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilatı’nda bir yıl Başkan Yardımcısı, yedi yıl İlçe Başkanı olarak görev yaptı.

Şairliği-Yazarlığı

-1970 Yılından bu yana çok sayıda şiir, hikâye, masal, makale yazdı; çeşitli dergilerde yayınlandı.

-Şiirleri Hayat Yayınları arasında kendi adıyla, masalları Erdem ve Beyan yayınları arasında Bahtiyar Babacan mahlasıyla kitaba dönüştü. Ayrıca, Gül Çocuk dergisi için yazdığı bilim kurgu masalı da resimli romana dönüştürüldü.

-Son sekiz yıldır, Turkuaz Medya’nın Fikriyat adlı internet gazetesinde; aile, eğitim, kültür, sanat, siyaset alanlarında yazılar yazmaya devam ediyor.

Radyo-TV Programcılığı

-Uzun yıllar boyunca, eşi Saliha Erdim ile birlikte; çeşitli radyo ve televizyonlarda, Aile Okulu programları yaptı. Bu programlarda, aile kurumuyla ilgili sorunları ve çözüm yollarını anlattı.

kurumsal tanıtım filmi